ביטוח אופנוע

המקרה המיוחד של ביטוח אופנוע

יש כמה נקודות דמיון בין ביטוח אופנוע לביטוח של רכב ארבע-גלגלי. עם זאת, יש גם כמה נקודות שוני שחשוב להכיר. חשוב גם להבין למה בכלל יש הבדלים בפוליסות בין פוליסות ביטוח אופנוע לבין פוליסות ביטוח רכב. ההבדל הוא בכך שמצד אחד האופנוע עצמו הוא כלי רכב זול יותר, אך מצד שני הנהג עצמו גם נתון יותר לפגיעות מאשר בנהיגה ברכב רגיל ולא דו גלגלי. כמו כן, הסיכוי שהאופנוע עצמו יפגע בכלי רכב אחרים הוא קטן יותר, ואלו הם האופנוע והאופנוען עצמו שחשופים לפגיעות בכביש .

ביטוח אופנוע

ביטוח חובה יקר יותר

ככלל, אם אתם רוצים לעשות ביטוח אופנוע, יהיה עליכם לעשות קודם כל ביטוח חובה. ביטוח חובה הוא הביטוח שבו אתם מבטחים את עצמכם במקרה של תאונת דרכים – כאשר אתם תוכלו לקבל פיצויים מלאים לטיפול רפואי. ביטוח אופנוע חובה גם כולל בתוכו פיצוי עבור צדדים נוספים שהיו מעורבים בתאונה ונדרשו לקבל טיפול רפואי. חשוב להבין כי ביטוח החובה לאופנוע הוא יקר יותר מביטוח חובה לרכב, משום שהאופנוען כאמור חשוף יותר לפגיעות, אך בכל זאת חובה לשלם אותו לפי חוק .

ומה עם ביטוח מקיף ?

סוג נוסף של ביטוח אופנוע הוא הביטוח המקיף. הביטוח המקיף בעצם נותן כיסוי לנזקים שנגרמו לאופנוע. אופנוענים רבים מעדיפים לוותר על סוג כזה של ביטוח אופנוע. מדוע? משום שביטוח החובה לאופנוע לכשעצמו הוא יקר, והתוספת של הביטוח המקיף הוא גבוה מאד, ביחס למחירי הטיפול באופנוע. לכן, במקום זאת רבים מעדיפים לעשות רק ביטוח אופנוע במסגרת של ביטוח צד ג' שמכסה נזקים של צד שלישי, ע"מ להימנע מתביעות משפטיות בסכומים גבוהים .

מה אפשר למצוא היום ?

כדי למצוא פוליסות משתלמות של ביטוח אופנוע, שאולי אפילו יכילו ביטוח מקיף – עליכם בסך הכל לפנות לחברת ביטוח NOW. השאירו לנו את הבקשה שלכם עבור ביטוח אופנוע, וציינו באיזה דגם מדובר ומי יהיו הנהגים שלו – ואנחנו נחזיר לכם הצעות למסלולי ביטוח משתלמים .