ביטוח מקיף

המדריך השלם לרכישת ביטוח מקיף לרכב

רכשתם רכב ואתם מעוניינים להגן עליו מפני נזקים שונים שעלולים להיגרם לו? ביטוח מקיף לרכב הוא בדיוק מה שאתם צריכים. ביטוח מקיף הוא ביטוח שמכסה עבור נזקי הרכב. אלה יכולים להיות נזקים שנגרמו בעקבות תאונת דרכים ואלה יכולים להיות נזקים שנגרמו כתוצאה מניסיון גניבה. ביטוח מקיף מספק לכם כיסויי כספי עבור הנזקים שנגרמו לרכב, וזאת גם אם אתם עצמכם אשמים בתאונה. הביטוח המקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד שלישי כך שגם במקרה בו פגעתם ברכב אחר וגרמתם לו זנק, הביטוח יכסה עבורו.

ביטוח מקיף

אילו כיסויים כלולים במסגרת ביטוח מקיף לרכב?

הכיסויים הכלולים במסגרת ביטוח מקיף לרכב הם כיסויים עבור נזקי תאונות דרכים, נזקי מזג אוויר כמו שיטפון או פגיעות כתוצאה מעצים שקרסו על הרכב במזג אוויר סוער, פגיעות שנגרמו לרכב בעת ניסיון גניבה או פריצה לרכב, וכמובן פיצוי עבור גניבת הרכב.

חשוב לדעת שחברות הביטוח מגבילות את התשלום שלהן בתנאי אחד – השתתפות עצמית של המשוטח עבור כל הפעלה בסיסית של הביטוח. זאת אומרת שהנהג נושא בהוצאות בסיסיות כמסוכם, אלא אם צוין בחוזה שנערך בינו ובין חברת הביטוח שהוא לא חייב לשאת בהוצאות הללו.

אילו תוספות יכולות להיות כלולות בפוליסת הביטוח המקיף?

ביטוח מקיף לרכב יכול לכלול תוספות רבות ובניהן הגנה משפטית במקרה בו מופעל הליך משטי שקשור בתאונה, טיפול בתביעות צד ג' במקרים בהם הנהג עצמו צריך לתבוע מישהו בגין נזק שנגרם באשמתו לרכב, ותחבורה חלופית במוסך הסדר. (אם בחרתם לטפל ברכב במוסך הסדר תוכלו ליהנות מרכב חלופי עד לגמר הטיפול).

עוד תוספות שיכולות להיות רלוונטיות לכל נהג:

  • תיקון שמשות – מדובר על כיסוי לנזק שנגרם לשמשות הרכב מכל סיבה שהיא, ללא כל השתתפות עצמית ובדרך כלל השירות כולל שירות תיקוני שמשות בבית הלקוח.
  • רכב חלופי לגניבה – הטיפול בתביעת חברת ביטוח לרכב שנגנב אורכת 27 ימים, כיסוי זה מעניק לכם רכב חלופי שישמש אתכם לאותם הימים.
  • שירותי דרך וגרירה לכל מקום של תקלה ברכב.
  • כיסוי נהג צעיר ל-4 ימים. כיסוי שמתאים בעיקר לאנשים עם ילדים חיילים. במקום לרשום את הילדים/חיילים כנהג נוסף לכל התקופה, דבר שיכול לייקר את הביטוח בצורה משמעותית, ניתן לרכוש כיסוי שמוגבל לארבעה ימים בלבד במהלך החודש.

מה חשוב שתבדקו לפני שאתם רוכשים ביטוח מקיף לרכב?

חשוב לבחון היטב את הצעות המחיר של חברות הביטוח השונות. לכל חברת ביטוח הזכות לקבוע מהם הקריטריונים על פיהם היא מחשבת את הפרמיה ודבר זה יוצר תחרות בין החברות השונות. הלקוחות מרוויחים מהתחרות הגדולה בין חברות הביטוח ולכן רצוי לערוך בדק שוק נרחב לפני שבוחרים חברה. רצוי לבדוק באותה נשימה את התוספות השונות שמציעות לכם חברות הביטוח השונות.